Bong Nedir?

Bong Nedir?

Bong, genellikle sigara için kullanılan bir filtre cihazı, cam yapımı su ile çalışan bir araç. Daha küçük ve özellikle daha taşınabilir olması dışında, işlevi açısından nargileye benzemektedir. Tüpün bir ucundan girişine izin verilen temiz hava, su haznesinin içinden baloncuk şeklinde yükselir ve tüpün diğer ucundan çıkar. Bu şekilde yanan bitkisel maddenin dumanındaki zararlı maddeler su içinden geçerek filtre edilir.

Bong kelimesi Tayca bong veya baung kelimesinden türemiştir. Bambudan kesilmiş silindirik ahşap tüp, boru ve kap anlamına gelmektedir.

Bong dediğimiz bu filtreleme aletinin ham maddesi camdan olabileceği gibi akrilikten de olabilir. Camdan üretilen bongların fiyatı, akrilikten üretilen bonglara göre biraz daha yüksek fiyatlara sahiptir. Akrilik malzemeden üretilen bong, cam malzemeden yapılan bonga göre daha uzun ömürlü oluyor fakat hijyenden bahsetmek gerekir ise cam maddeden üretilen bonglar akrilik bonglara göre çok daha sağlıklı oluyor.

Nasıl Kullanılır?

Bong kullanımı için öncelikle tüpün bir ucundan giriş yapılmaktadır. Giriş yapılan bu kısımdan içeri giren temiz hava orta kısımda bulunan su haznesinin içerisine girer. Burada baloncuk şeklinde yukarı doğru yükselir. Sonrasında ise, tüpün diğer kısmında bulunan uçtan dışarı doğru çıkar. Böylece suyun içerisinden geçen maddeler, tüpün diğer ucundan çıkış yapmaktadır. Bu ürünler için çok farklı figür ve modellerde ürünlere ulaşabilirsiniz…

Since 2017®

info@bongantalya.com